U nedjelju 20.5.2018.g. u sportskoj dvorani Srednje škole Jastrebarsko održano je Karate prvenstvo Zagrebačke županije za mlađe uzraste na kojem je nastupilo oko 240 natjecatelja, a domaćin je bio Karate klub Jastreb.

Dobrodošlicu, prigodni govor i samo otvaranje održao je zamjenik gradonačelnika Grada Jastrebarsko i predsjednik Sportske zajednice Grada Jastrebarskog gosp. Domagoj Šlat uz prisustvo tajnika SZGJ gosp. Marka Gvozdanovića.

Prije samog otvaranja himnu na saksofonu izvela je Veronika Hodak članica Karate kluba „Jastreb“ i učenica 2 razreda Glazbene škole Jastrebarsko, koja je ove godine na državnom natjecanju 56. HDGPP u disciplini saksofon u prvoj kategoriji osvojila prvu nagradu.

                      Jastreb6

Karate klub „Jastreb“ na ovom prvenstvu osvojio je ukupno 32 medalje, i to: 12 - zlatnih, 10 – srebrnih i 10 – brončanih.

  1. 1.mjesta-zlatne medalje osvojili su:

-            Šimun Hodak – u katama natjecatelji do 6 god.,

-            Ivano Vulje – u katama – mlađi učenici do 8 god.,

-            Leona Sporiš- u borbama – mlađe učenice preko 36 kg,

-            Pavao Ciban – u borbama – učenci do 46 kg,

-            Helena Bašić – u borbama – učenice do 36 kg,

-            Ella Bjelanović u borbama – mlađe kadetkinje – borbe do 50 kg,

-            Marko Kovačević – u borbama – mlađi kadeti preko 57 kg,

-            Stipe Rukavina – u borbama – kadeti do 52 kg,

-            Lucija Hodak – u borbama – kadetkinje preko 54 kg i u borbama juniorke preko 59 kg,

-            Karlo Volarić – u borbama kadeti do 70 kg,

-            Arian Došen-Ivano Vulje-Šimun Hodak – mlađi učenici kate ekipno.

 

  1. 2.mjesta-srebrne medalje osvojili su:

-            Šimun Hodak – u katama natjecatelji do 7 god,,

-            Ivano Vulje – u borbama – mlađi učenici do 26 kg,

-            Emil Tutek – u borbama – učenici do 34 kg,

-            Jakov Kupina – u borbama – mlađi kadeti do 48 kg,

-            Magdalena Hodak – u borbama – mlađe kadetkinje do 45 kg,

-            Helena Bašić – u borbama – mlađe kadetkinje do 40 kg,

-            Matej Braje – u borbama – juniori do 61 kg.,

-            Luka Vučinić –u borbama – juniori do 68 kg.,

-            Ema Bencetić-Helena Bašić-Veronika Hodak – učenice kate ekipno,

-            Marko Kovačević-Jakov Kupina-Stipe Rukavina – mlađi kadeti kate ekipno.

  1. 3.mjesta-brončane medalja osvojili su:

-                 Ivano Malešić – u katama natjecatelji do 7 god.,

-                 Josip Prgomet- u borbama – mlađi učenici borbe preko 36 kg,

-                 Luka Repar – u borbama – učenici do 30 kg,

-                 Veronika Hodak – u borbama – učenice do 40 kg,

-                 Leona Sporiš – u borbama – učenice do 40 kg,

-                 Sebastijan Ban – u borbama – učenici do 38 kg.,

-                 Ema Bencetić – u borbama – učenice preko 44 kg.,

-                 Leon Marinčić – u borbama mlađi kadeti do 41 kg,

-                 Mišel Pađan – u borbama – mlađi kadeti do 48 kg,

-                 Karlo Volarić – u borbama juniori do 76 kg.

     Još je u kategoriji kate natjecateljke do 7 godina nastupila Mia Bencetić, kate učenici do 9 godina nastupio je Arian došen, dok je u kategoriji borbe mlađi učenici preko 36 kg nastupio Luka Domagoj Žebec i u kategoriji učenici borbe do 34 kg Andrej Pozderac.